Aktualności

Na zdjęciu osoby w różnorodnych strojach pielęgniarskich oraz kombinezonach covidowych
21 września 2021

Zdrowie i uroda – taka teraz moda! PWSW w Galerii Sanowej


Miniona sobota (18 września) była dla wykładowców i studentów PWSW pracowitym czasem. Ważne, że udało się połączyć przyjemne z pożytecznym i poruszyć ważne tematy, a to wszystko dzięki uprzejmości Galerii Sanowej, która oddała swą przestrzeń na potrzeby urodowo-zdrowotnego eventu.

Co się wydarzyło? Na scenie miały miejsce pokazy i pogadanki o zdrowiu i urodzie, przy stoiskach można było skorzystać z porad i zrobić kilka podstawowych badań. Najważniejsze spośród wspomnianych, to pokaz samobadania piersi, a przy okazji nawoływanie do profilaktyki związanej z zapobieganiem nowotworom piersi – to wszystko w wykonaniu pani dr Edyty Guty, kierownik Zakładu Pielęgniarstwa PWSW oraz pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora AED – w wykonaniu pani Jolanty Karpińskiej-Ciuby, dyrektor Medycznej Szkoły Policealnej im. J. Iżyckiej w Przemyślu.

Scena była również miejscem niecodziennego pokazu mody – dzięki uprzejmości pani Anety Czekierdy, właścicielki firmy Jullita Fashion Med (producenta odzieży medycznej) odbył się pokaz mody medycznej i przybliżony został pielęgniarski dress code, co spotkało się z dużym zainteresowaniem (i entuzjazmem) publiczności. Modelki (i „rodzynek”) zaprezentowały ok. 50 (!!!) strojów pielęgniarskich, pokazując jednocześnie, jak zmieniała się moda tej grupy zawodowej. Okazuje się, że współcześnie na szpitalnych salach rządzą… moda i funkcjonalność. Mundurki pielęgniarskie są szyte z najlepszych, sukienkowych, kolorowych materiałów, dostępne we wszystkich rozmiarach i fasonach. Pokaz zamknęły modelki w strojach „kosmicznych”, tj. kombinezonach, które chronią przed zakażeniem koronawirusem.

W pasażu Sanowej, przy stoiskach, miały miejsce pokazy makijażowe, w tym dzienne dla pielęgniarek, pokaz peelingu dłoni i zabiegu aromaterapii, ponadto odwiedzający mogli zbadać poziom cukru, cholesterolu, zmierzyć ciśnienie, zbadać saturację i in., uzyskać porady zdrowotne i żywieniowe, zmierzyć BMI, ale też wziąć udział w konkursie przygotowanym przez wykładowców filologii angielskiej, obejrzeć militaria na stoisku historycznym i skorzystać z atrakcji „mechanicznych” przygotowanych przez Instytut Nauk Technicznych – tam drukowane były breloki i prezentowane roboty mobilne (robot Lego Mindstorm, robot na platformie Arduino, ramiona robotyczne), dostępna była ponadto makieta logistyczna.

Bardzo dziękujemy Galerii Sanowej za pomoc w zorganizowaniu imprezy, która – wierzymy, że – wszystkim uczestnikom wyszła na zdrowie. Dziękujemy naszym partnerom – Medyczno-Społecznemu Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Przemyślu oraz Jullita Fashion Med. Poruszone tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem i  zapowiada się kolejna zdrowotna impreza, a tych przecież nigdy za wiele. Do następnej zatem!

 

tekst: Ewelina Kasperska

zdjęcia: Marcin Sowiński

Skip to content