ZAPRASZAMY NA CHARYTATYWNY PIKNIK SŁUŻB MUNDUROWYCH

23 lipca 2019
Pokazy sprzętu służb mundurowych, symulator zderzeń drogowych, symulator lotów szybowcowych i szybowiec, miejska gra policyjna, grupa rekonstrukcyjna, pojazdy z różnych epok, gry, zabawy dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowali przemyscy policjanci na Charytatywny Piknik Służb Mundurowych. Impreza odbędzie się 4 sierpnia 2019 roku na dolnej stacji stoku narciarskiego przy ul. Sanockiej w Przemyślu. Oprócz policjantów, na miejscu będą przedstawiciele wielu służb mundurowych. Organizatorem pikniku w ramach 100. rocznicy powołania Policji Państwowej jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Przemyski.

 

4 sierpnia 2019 roku., na dolnej stacji stoku narciarskiego odbędzie się Charytatywny piknik służb mundurowych. Organizatorem imprezy jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Przemyski. Całość odbędzie się w ramach obchodów 100- lecia powołania Policji Państwowej. Impreza została objęta honorowym patronatem Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – Marka Kuchcińskiego oraz Prezydenta Miasta Przemyśla – Wojciecha Bakuna.

Z tej okazji przemyscy policjanci wraz IPA Region Przemyśl przygotowali liczne atrakcje, w tym  pokazy specjalistycznego sprzętu i wyposażenia każdej ze służb. Dodatkowo na najmłodszych uczestników zabawy czekają liczne gry i zabawy z nagrodami.  Najbardziej „ciekawscy” będą mogli wziąć udział w miejskiej grze policyjnej, wykazać się sprytem, szybkością i wiedzą o służbach, które znajdują się na terenie naszego powiatu. Wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się również z przebiegiem procesu rekrutacji do Policji i warunkami, jakie muszą spełnić przyszli adepci.

Ponadto w programie grupa rekonstrukcyjna, przegląd umundurowania obowiązującego w formacji od 1919 roku do dziś. Bieg zorganizowany przez Przemyski Klub Biegacza.

Oprócz policjantów, w pikniku wezmą udział przedstawiciele wielu służb mundurowych i instytucji, w tym Straży Pożarnej, 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei w Przemyślu, Krajowej Administracji Skarbowej w Przemyślu, Straży Miejskiej w Przemyślu, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej, Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, Przemyskie Centrum Kulturalne ZAMEK, PGNiG.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Impreza rozpocznie się o godz. 15:00, liczne atrakcje oglądać będzie można do godz. 20:00. Na miejscu mała gastronomia, dmuchańce i trampoliny dla dzieci.

 

Zapraszamy serdecznie!

Logo PWSW