„W Przemyślu też można”! – II Festiwal Nauk Przyrodniczych w ramach Przemyskiej Akademii Talentów

17 lutego 2020

13 lutego br. byliśmy gospodarzami drugiej edycji Festiwalu Nauki, zorganizowanego w ramach Przemyskiej Akademii Talentów. Pomysłodawcą spotkania była Joanna Markin – pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przemyślu. Tym razem młodzież – skupiając się na obszarze nauk przyrodniczych – miała okazję przekonać się, że można patrzeć na naukę
w sposób oryginalny i humorystyczny.

Rektor PWSW – dr Paweł Trefler przywitał zgromadzonych gości: Prezydenta Miasta Przemyśla – Wojciecha Bakuna, Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu – Elżbietę Tarnawską, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej – Halinę Wiśniewską oraz nauczycieli i uczniów z naszego miasta. Rektor zaznaczył, że uczelnia nie ogranicza się tylko do kształcenia studentów, ale otwiera się na młodzież, co widać podczas cyklicznych wydarzeń – Dni Warsztatów i Wykładów Otwartych oraz Dnia Nauki. Zaangażowanie uczelni w promocję różnorodnych form edukacji zostało sformalizowane, poprzez podpisanie porozumienia, dotyczącego organizacji Przemyskiej Akademii Talentów w PWSW.

Prezydent wyraził konieczność organizowania takich przedsięwzięć, będących odpowiedzią na zapotrzebowanie młodych mieszkańców, którzy w przyszłości będą chcieli realizować się tutaj zawodowo; jak podkreślił – „w Przemyślu też można!”. Prezydent zapowiedział także, że już niebawem ruszy inkubator przedsiębiorczości, do którego współtworzenia uczelnia otrzyma pełne prawo.

Wykładowcy PWSW – prof. dr hab. inż. Grażyna Jaworska, prof. dr hab. Wiesław Barabasz, dr hab. inż. prof. PWSW Mariusz Witczak, dr hab. Marian Kuźma oraz inż. Patrycja Napora przygotowali wykłady oraz pokazy naukowe, które odbyły się w uczelnianych laboratoriach. Po otrzymaniu solidnej dawki wiedzy młodzież mogła sprawdzić się w quizie.

Festiwal Nauk Przyrodniczych zakończył się wręczeniem prezentów i podziękowań oraz… zapowiedzią kolejnej edycji wydarzenia!

 

 

Justyna Przerwa

fot. Kamil Krukiewicz

Logo PWSW