VIII Dzień Warsztatów i Wykładów Otwartych w PWSW

10 grudnia 2017

24 listopada 2017 roku już po raz ósmy w murach w Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu gościli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Wzięli oni udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach, szkoleniach i wykładach prowadzonych przez nauczycieli akademickich PWSW oraz zaproszonych gości.

W murach Kolegium Technicznego ponad 500 uczniów podkarpackich szkół średnich zapoznało się z ofertą dydaktyczną przygotowaną przez Instytuty PWSW oraz uczelniane organizacje studenckie, biorąc udział w licznych konkursach i quizach, do których atrakcyjne nagrody ufundowali partnerzy i sponsorzy naszego wydarzenia.

Przybyłych w mury uczelni gości powitał Rektor PWSW, dr Paweł Trefler, a wydarzenie poprowadził kierownik Działu Organizacji i Promocji – mgr Tomasz Filozof. Zanim uczestnicy DWiWO udali się do poszczególnych sal i laboratoriów, zgłębiać tajniki wiedzy, na taneczną wędrówkę przez europejskie dwory porwał ich „Zespół Narodowych Tańców Polskich” kierowany przez absolwenta PWSW – Piotra Jopa. Prawdziwą furorę zrobił kastylijski taniec dworski, w wykonaniu rodowitego Hiszpana, studiującego w PWSW w ramach programu Erasmus+.

Następnie uczniowie przeszli na zajęcia do nowoczesnych sal wykładowych, laboratoriów i pracowni badawczych: chemicznych, biologicznych oraz fizycznych. W ofercie Dnia Warsztatów i Wykładów Otwartych nie mogło zabraknąć jakże ważnych i aktualnych zagadnień, dotyczących zagrożeń czyhających na młodego człowieka, zwłaszcza w świecie wirtualnym. Zaproszeni goście – przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu – przeprowadzili wśród zgromadzonej młodzieży szkolenie pt. „Cyber-zagrożenia”, zaś dla pedagogów i nauczycieli szkolenie zatytułowane „Narkotyki i dopalacze”. Oba szkolenia odbyły się w ramach programów profilaktycznych realizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie.

Wyjątkową atrakcją były Warsztaty o nasionach i nasiennictwie, prowadzone przez pracowników bolestraszyckiego Arboretum oraz Warsztaty kulinarne z historią kuchni polskiej.

VIII Dzień Warsztatów i Wykładów Otwartych objęli swoim Patronatem Honorowym: Wojewoda Podkarpacki, Starosta Lubaczowski, Starosta Przemyski, Prezydent Miasta Przemyśla oraz Wójt Gminy Żurawica,

zaś patronatu medialnego udzielili: TVP 3 Rzeszów, TV Toya, TV Podkarpacka, Twoja TV, TV POD 24, portal internetowy „Nowiny 24”, Portal Przemyski, Tygodnik „Życie Podkarpackie” oraz Dziennik „Nowiny”.

Tegoroczne wydarzenie odbyło się we współpracy z Komendą Miejską Policji w Przemyślu, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie, Powiatowym Urzędem Pracy w Przemyślu, Młodzieżowym Biurem Pracy OHP w Przemyślu.

Ponadto partnerami imprezy byli: Arboretum w Bolestraszycach, Stowarzyszenie „Linia Kolejowa 102”, Dwór Wapowce, Villa Bolestraszyce oraz Klub Studencki Japa.

Sponsorami nagród podczas tegorocznej edycji DWiWO byli: KFC Przemyśl, Kino Helios, Lejdis Fitnes Club, pizzeria Da Grasso, Bank Credit Agricole, Bank Pekao S.A. oraz BZ WBK.

Dzień Warsztatów i Wykładów Otwartych zakończyła impreza andrzejkowa w Klubie Studenckim Japa, na którą studenci PWSW zaprosili uczniów przemyskich szkół średnich.

Logo PWSW