Spotkanie z Posłem na Sejm RP – Wojciechem Bakunem

19 kwietnia 2018

16 kwietnia 2018 roku, w Kolegium Wschodnim Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu gościł, zaproszony przez Koło Naukowe Młodych Dyplomatów, poseł na Sejm RP Wojciech Bakun.

Polityk na wstępie przedstawił swoje poglądy na temat polskiej ordynacji wyborczej, ustosunkował się do pogłosek na temat startu w wyborach na urząd Prezydenta Miasta Przemyśla, wspominał o swojej pracy w ławach sejmowych, komisjach, a także o spotkaniach z innymi przemyskimi posłami. Zaprezentował też pomysły na temat uczynienia naszego miasta bardziej atrakcyjnym dla polskich i zagranicznych przedsiębiorców. Nie uciekał od pytań zadawanych przez ciekawe audytorium – studentów, wykładowców, a także mieszkańców miasta i regionu zainteresowanych spotkaniem. Jednym z nich była możliwość poszerzenia granic Przemyśla w podobny sposób, jak zrobił to Rzeszów (przyłączając okoliczne sołectwa).

Na zakończenie pan Wojciech Bakun stanął wspólnie ze słuchaczami do pamiątkowego zdjęcia. Stał się też pierwszą osobą, która dokonała wpisu do kroniki założonej przez nowy zarząd Koła Naukowego Młodych Dyplomatów.

 

Adrian Gerula

Logo PWSW