Regaty Czwórek Wioślarskich ze sternikiem po raz kolejny – „dla uczczenia …”!

10 czerwca 2019

Drugie Regaty o Puchar Rektora PWSW zorganizowane zostały z myślą o 40. rocznicy rejsu kpt. Henryka Jaskuły na jachcie s/y „Dar Przemyśla” solo non stop dookoła świata. Organizatorami wydarzenia byli: Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska, Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego PWSW w Przemyślu oraz XIV Przemyska Harcerska Drużyna Wodna im. hm. Edwarda Heila.

Piękna pogoda, plaża „Ostrów”, sprzęt wodny i uśmiechnięta ekipa PWSW – to przepis na udaną rywalizację. Dowodem na powodzenie naszego wydarzenia była konieczność stworzenia nowej kategorii uczestników. Obok planowanych zespołów, do zabawy włączyli się mieszkańcy Przemyśla, spędzający sobotnie przedpołudnie na plaży. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom każdej z grup!

Od naszych informatorów dowiedzieliśmy się, że na następną odsłonę wydarzenia zaproszony został Henryk Jaskuła… Już teraz serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w następnych regatach i sprawdzenia na własne oczy, czy Kapitan Żeglugi Wielkiej z niego skorzystał!

Dobrą zabawę trudno opisać słowami, dlatego zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Dziękujemy sponsorowi regat – właścicielowi plaży w Ostrowie oraz tygodnikowi Życie Podkarpackie – za objęcie patronatem medialnym naszego wydarzenia. Podziękowania kierujemy także do Prezydenta Miasta Przemyśl oraz Wójta Gminy Przemyśl – odpowiedzialnych za patronat honorowy.

 

Justyna Przerwa

 

fot. Karol Broda

Logo PWSW