PWSW w Przemyślu z najlepszymi wskaźnikami zawodowych losów absolwentów wśród podkarpackich uczelni zawodowych!

8 lutego 2020

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu po raz kolejny otrzymała od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego nagrodę w konkursie „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości”, w którym nagradzane są uczelnie zawodowe, które osiągają najlepsze wskaźniki w ogólnopolskim systemie Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA).

Jak zaznaczył Minister Nauki i Szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas uroczystości ogłoszenia wyników konkursu „Wyniki tego konkursu i fakt, że absolwenci uczelni zawodowych są coraz lepiej przygotowani do zmierzenia się z rynkiem pracy, coraz lepiej oceniani przez pracodawców, to powód do wielkiej satysfakcji dla uczelni i ministerstwa”.

PWSW otrzymała nagrodę już w pierwszej edycji konkursu, ale w drugiej, tegorocznej, może poszczycić się drugim miejscem spośród 15 nagrodzonych uczelni zawodowych z całej Polski. Jednocześnie PWSW jest jedyną uczelnią zawodową z Podkarpacia, która została nagrodzona przez ministra, co jest jasnym komunikat dotyczącym jakości kształcenia tej w uczelni.

Rektor PWSW w Przemyślu dr Paweł Trefler podkreślił, że tegoroczna nagroda zostanie wykorzystana na uruchomienie nowych kierunków oraz rozwój już istniejących, w tym jednego z najnowszych kierunków PWSW – Pielęgniarstwa.

 

Więcej informacji na temat wyników konkursu znajduje się TUTAJ

 

Źródło: www.gov.pl

Zdjęcia: MNiSW

Logo PWSW