Przemyski dzień serca – czyli PWSW na tegorocznej Wincentiadzie

1 września 2021

PWSW ostatni weekend sierpnia spędziła – jak co roku – świętując Dni Patrona Miasta Przemyśla. Wpisując się w „znak zdrowia”, pod którym upłynęła tegoroczna Wincentiada, nasza uczelnia wraz ze Stowarzyszeniem Metalowych Serc w Przemyślu oraz Przemyskim Centrum Kultury i Nauki „ZAMEK” przygotowała mnóstwo medycznych atrakcji dla uczestników imprezy.

Studentki pielęgniarstwa wszystkim zainteresowanym zmierzyły saturacje, tętno, RR, poziom glikemii, cholesterolu oraz wykonały EKG.  Już niedługo w naszym mieście pojawią się aparaty do defibrylacji AED, dlatego szczególnie ważna była także indywidualna nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. Kolejnym pokazem akcji ratowniczych była inscenizacja z użyciem aparatu do automatycznego masażu serca LUCAS-2.

O pomiar masy ciała i analizę składu ciała, obliczenie BMI, określenie poziomu ryzyka oraz udzielenie porad dietetycznych zadbał kierunek bezpieczeństwo i produkcja żywności.
 
Naszymi sprzymierzeńcami w walce o zdrowie byli – Medyczna Szkoła Policealna im. Jadwigi Iżyckiej w Przemyślu, która przygotowała zabawy edukacyjne dla dzieci oraz Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu z mobilnym punktem szczepień.
 
Dziękujemy wszystkim zainteresowanym, kolejki przy naszym stoisku były dla nas najlepszą nagrodą za wysiłek włożony w przygotowania. Niestety deszczowa niedziela pokrzyżowała nasze plany, ale nie wszystko stracone! Z niespodzianek, których nie udało się zrealizować, będziecie mogli skorzystać już niedługo w Galerii Sanowej. Ale o tym poinformujemy niebawem…
 
Justyna Przerwa
fot. Marcin Sowiński

 

 
Logo PWSW