PANS kiełkuje, czyli sadzenie Kwietnej Łąki w Parku Lubomirskich

28 września 2022

27 września rektor Uczelni – dr Paweł Trefler, prof. PWSW, Kanclerz – mgr Tomasz J. Filozof oraz Ogrodnik – mgr inż. Hanna Fleszar, w towarzystwie Sekretarza Powiatu – Jerzego Góralewicza, Naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – Karola Wilka oraz Kierownika Filii Krajowej Szkoły Skarbowości w Przemyślu, Przewodniczącego Rady Miejskiej Miasta Przemyśla – Roberta Bala, wzięli udział akcji sadzenia Kwietnej Łąki w Parku Lubomirskich.

Nasze otoczenie nabierze nowego kolorytu, bo „nowe” to w obliczu zmian zachodzących w przemyskiej Uczelni słowo klucz! Od 1 października br. PWSW będzie bowiem Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Przemyślu, ponieważ spełnia wszystkie ustawowe warunki do zmiany nazwy, określone w Prawie o szkolnictwie wyższym i nauce.

Wczorajszy akt sadzenia symbolizował wspólne budowanie wizerunku PANS, wspólne, bo na sukces przemyskiej Uczelni składa się nie tylko ciężka praca kadry dydaktycznej i administracyjnej oraz zaangażowanie studentów, ale również udana współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym.  

Nie możemy doczekać się wiosny, kiedy to ukażą się pierwsze krokusy i żonkile, ciesząc oczy pracowników Państwowej Akademii Nauk Stosowanych oraz mieszkańców Przemyśla i okolic, którzy chętnie odwiedzają nasz Park. Niech wrasta… wzrastają!

 

Tekst: Justyna Przerwa

Zdjęcia: Oksana Pikula

 

Logo PWSW