Międzynarodowa Szkoła Letnia Kultury i Języka Polskiego po raz siódmy w przemyskiej PWSW

23 sierpnia 2018

Jak co roku z myślą o młodzieży z zagranicy zainteresowanej współczesnym społeczeństwem polskim, jego historią i kulturą oraz bogactwem języka polskiego w okresie wakacyjnym prowadzona jest w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu szkoła letnia. W tegorocznej, siódmej już, edycji szkoły uczestniczy niemal setka młodych osób. Letnia szkoła to świetny sposób na spędzenie wakacji umożliwiający łączenie intensywnej nauki języka polskiego z wypoczynkiem, zabawą i zwiedzaniem Przemyśla oraz Podkarpacia.

Zajęcia w ramach Międzynarodowej Szkoły Letniej Kultury i Języka Polskiego są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli akademickich zatrudnionych w PWSW.
Osobom początkującym umożliwiają one szybkie opanowanie podstaw języka, niezbędnych w codziennych kontaktach. Bardziej zaawansowani mają okazję wzbogacić swoją znajomość języka mówionego i pisanego, poprawić gramatykę i zapoznać się z arcydziełami polskiej literatury. Młodzież bierze udział w ciekawych wykładach i warsztatach praktycznych nawiązujących do kierunków studiów prowadzonych w PWSW m.in. z rysunku, grafiki komputerowej, mechatroniki, gastronomii czy socjologii. Oprócz zajęć w kampusie akademickim PWSW, na uczestników szkoły letniej czeka wiele atrakcji tj. wycieczki, zajęcia rekreacyjne, wizyty w muzeach, ogniska oraz gra w kręgle i bilard w Klubie Studenckim „Japa”.

Międzynarodowa szkoła letnia to nie tylko szlifowanie kompetencji językowych. Jest ona również doskonałą okazją do nawiązywania współpracy z młodzieżą o polskich korzeniach oraz do rozwijania przyjaznych relacji z cudzoziemcami zainteresowanymi polskością. Przemyskiej uczelni daje ona również sposobność do wieloaspektowej promocji swojej oferty kształcenia. Wieloletnia kontynuacja wakacyjnych działań edukacyjnych w ramach szkoły letniej sprawia, że coraz więcej jej uczestników dołącza do grona studentów PWSW.

Międzynarodowa Szkoła Letnia Kultury i Języka Polskiego  po raz siódmy w przemyskiej PWSW
Logo PWSW