Aktualności

Na zdjęciu władze PWSW oraz zaproszeni goście
21 czerwca 2021

Koncert jubileuszowo-juwenaliowy pełną PIERSIĄ!


Miniony weekend rozpoczął się hucznie, a to za sprawą piątkowego (18 czerwca) koncertu jubileuszowo-juwenaliowego Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, która w tym roku obchodzi jubileusz dwudziestolecia istnienia. Tego dnia w Parku Lubomirskich było bardzo „głośno i radośnie”, organizatorzy zadbali o moc atrakcji i zróżnicowany program, którego najsilniejszym i najbardziej wyczekiwanym punktem był koncert zespołu Piersi.

Impreza rozpoczęła się w rynku, gdzie prezydent Wojciech Bakun przekazał studentom klucze do miasta, symbolicznie oddając im władanie nadsańskim grodem tego dnia. Stamtąd wyruszył uroczysty przemarsz prowadzony przez Orkiestrę Szałamaistek z Rzeszowa z Mażoretkami INCANTO w asyście klubu motocyklowego Alcatraz Przemyśl. Ulicami miasta przeszli studenci PWSW z Sandrą Szwed (Dział Organizacji i Promocji PWSW) oraz przewodniczącym samorządu studenckiego Jakubem Chomyszynem na czele, oraz władze uczelni z prezydentem miasta. Parada miała swój finał w Parku Lubomirskich, gdzie szałamaistki i mażoretki dały popisowy występ z okazji uczelnianego święta.

Po oficjalnym otwarciu imprezy przez rektora prof. PWSW dra Pawła Treflera w towarzystwie Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna, Wojciecha Ochenduszkiewicza – przewodniczącego Rady Uczelni, dra Roberta Oliwy – prorektora właściwego ds. studenckich, dra Sławomira Soleckiego – prorektora ds. rozwoju i współpracy, mgra Tomasza J. Filozofa – kanclerza, Roberta Bala – kierownika filii KSS w Przemyślu i Jakuba Chomyszyna – przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego, przyszedł czas na zabawę.

Rozrywki dostarczył m.in. pokaz treningu na trampolinach przygotowany przez Jumping Stars Team z Przemyśla, czyli Annę Łapińską z drużyną energicznych pań, występy baletowe Oliwii Sidorko i Leny Kłosowskiej ze Studia Baletowego Terpsychora pod kierownictwem Galiny Koval i liczne konkursy z nagrodami. Gdy przyszedł czas na pierwszy koncert, publiczność była już rozbawiona i zaintrygowana. Łódzki zespół (z „przemyskim akcentem”, bo jednym z członków jest przemyślanin) Oreada dał koncert, który w parkowym anturażu stał się niecodziennym widowiskiem. Muzycy postawili na repertuar „z przytupem”, więc nie zabrakło pod sceną tańców. Folk mieszał się z rockiem, a wiara z zabobonem… Występ Oready zaostrzył publiczności apetyt na mocniejsze dźwięki.

Finałowy koncert dał zespół Piersi. Stęsknieni za „żywą publicznością” muzycy bawili swoich fanów przez niespełna dwie godziny, przeplatając piosenki anegdotami, wciągając do wspólnej zabawy, zapraszając na scenę do śpiewania. Nie zabrakło oczywiście kultowej „Bałkanicy”, ale tę poprzedziły inne hity, m.in. O Hela, Zośka, Całuj mnie. Wszystko, czego można było się spodziewać po tym zespole, wydarzyło się z nawiązką – żarty, pastisz, świetny kontakt z publicznością.

Organizatorzy mają nadzieję, że piątkowy koncert stał się początkiem powrotu do swobodnych czasów sprzed pandemii, którą wszyscy są już zmęczeni. Mimo iż impreza na Bakończycach odbywała się w reżimie sanitarnym, dała namiastkę utraconej „normalności”.

Koncert jubileuszowo-juwenaliowy został objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Przemyśla. Organizatorzy dziękują za wsparcie sponsorów, którymi byli: Fundacja Książąt Lubomirskich, Eurobus, Sanwil, Infores Nowe Technologie, Hotel Albatros, Delikatesy Piotruś Pan, Douglas, Inglot, Burger Mistrz Przemyśl, Burger Mistrz Fredropol, Helios, Castorama, SMSkurier.pl, Perfect Body House Przemyśl, Studio Fryzur Pasja, Focus Graf, Janusz Zapotocki – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu, Paweł Zastrowski – Radny Rady Miejskiej w Przemyślu, Wojciech Pelc – Radny Gminy Orły.

 

 

tekst: Ewelina Kasperska

zdjęcia: Kamil Krukiewicz

Skip to content