Wstrzymaliśmy deszcz, ruszyliśmy słońce! – Jup!leuszowy X DZIEŃ NAUKI PWSW

25 maja 2019

Już po raz dziesiąty Park Lubomirskich stał się prawdziwym centrum nauki i zabawy, a to za sprawą uczelnianego święta – Dnia Nauki. Młodzież szkolna, przedszkolaki, nauczyciele, rodzice…wszyscy, którzy odwiedzili nas 23 maja br. nie mogli narzekać na nudę. Dodatkowej adrenaliny dodała niepewna pogoda, ale dzięki „czarom” odprawianym na scenie (bo czego tu nie było – zumba, taniec brzucha, tańce towarzyskie, śpiewy…!) udało nam się zawstydzić Kopernika. Wstrzymaliśmy deszcz!

Już początek imprezy zapowiadał jej niebanalny przebieg. Prezydent Miasta, Wojciech Bakun, przyjechał do nas… ciuchcią! Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy, któremu –  jak na jubileusz przystało – towarzyszył ceremoniał przecięcia wstęgi, nasi goście udali się na długi spacer po parku, by skorzystać z przygotowanych atrakcji. Trudno wskazać obszar, który cieszył się największym zainteresowaniem (strefa mundurowa? zdrowotna? sportowa? rozrywkowa?), wszędzie spotykaliśmy tłumy. Śmiech i oklaski mieszały się z hukiem armat i syrenami wozów policyjnych oraz strażackich, w tle szumiał staw, ze sceny płynęła muzyka… Jeszcze ten jubileuszowy tort, który wjechał pod scenę przy dźwiękach fanfar!

Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy odwiedzili tego dnia Bakończyce i skorzystali z naszej oferty. Byli z nami m.in. poseł na sejm RP Marek Rząsa, wicemarszałek województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, radni miejscy, wójtowie zaprzyjaźnionych gmin.

Dziękujemy z obecność Nauczycielom i Uczniom. Dziękujemy naszym sponsorom, współorganizatorom, partnerom, patronom.

 

Dzień Nauki został objęty honorowym patronatem przez:

Wojewodę Podkarpackiego

Marszałka Województwa Podkarpackiego

Starostę Powiatu Przemyskiego

Starostę Powiatu Lubaczowskiego

Prezydenta Miasta Przemyśla

Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Wójtów Gmin: Krasiczyn, Żurawica, Medyka, Dubiecko, Krzywcza, Stubno, Orły oraz Fredropol.

 

Patronat medialny nad imprezą sprawowały media:

TVP Rzeszów, Radio Rzeszów, TV Podkarpacka, TV Toya, Twoja TV

Tygodnik Życie Podkarpackie, dziennik Super Nowości, Nowiny, Portal Przemyski, pod24

SPONSORZY:

KFC, sklep Mrówka, Transbet, Lejdis Fitness Klub, Inglot, Da Grasso, Kino Helios, Sanwil.

 

PARTNERZY ORAZ WSPÓŁORGANIZATORZY:

Wojewódzki Urząd Pracy, Powiatowy Urząd Pracy, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Archiwum Państwowe w Przemyślu, Muzeum Ratownictwa Medycznego, Nadleśnictwo Krasiczyn z siedzibą w Przemyślu, Ochotnicze Hufce Pracy, Linia102, Arboretum Bolestraszyce, Villa Bolestraszyce, Punkt Funduszy Europejskich  z siedzibą w Przemyślu, Powiatowy Zarząd Ligi Obrony Kraju, Golden Dance, Japa Bowling Club.

 

SŁUŻBY MUNDUROWE:

5 Batalion Strzelców Podhalańskich, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu, przemyska Straż Miejska, Region Straży Ochrony Kolei w Przemyślu, Państwowa Straż Pożarna w Przemyślu, Komenda Miejska Policji w Przemyślu, Wojewódzki Szpital im. o. Pio w Przemyślu.

 

Pogodę na jedenasty Dzień Nauki zmawiamy już dzisiaj! Do obaczenia za rok… w upalny majowy dzień!

 

Ewelina Kasperska

 

for. Aleksandra Maziarek, Damian Kanikuła, Joanna Steblińska, Wojciech Hnatyk

 

Więcej zdjęć TUTAJ

Logo PWSW