Aktualności

Grafika z napisem forum seniora w Internecie
7 czerwca 2021

I Forum Aktywnego Seniora


PWSW w Przemyślu objęła honorowym patronatem I Forum Aktywnego Seniora! Wszystkich Seniorów serdecznie zapraszamy na wykłady, które odbędą się już 16 czerwca o godz. 12.00. W trosce o bezpieczeństwo uczestników będą one transmitowane w internecie. Hasło przewodnie spotkania to „Zdrowy i bezpieczny senior”. Eksperci poruszą zagadnienia związane m.in. z rehabilitacją w okresie pandemii, leczeniem zaćmy, bezpieczeństwem osób starszych oraz podróżami po naszym pięknym Podkarpaciu.

 

 

 

Gościem specjalnym Forum będzie prof. Jerzy Bralczyk, polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki oraz wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego. Profesor opowie „Jak dogadać się między pokoleniami?”, przybliży, co jest najważniejsze w rozmowie z drugim człowiekiem i wyjaśni, dlaczego powinniśmy rozmówcę lubić, ale już niekoniecznie go kochać oraz w czym tkwi sekret dobrego porozumienia. Dowiemy się też, co kryje się pod słowem „wgady”, dlaczego gadanie było kiedyś ważniejsze od mówienia i jak rozmowa może zmienić świat. 

 

Wystąpią również: radca prawny Piotr Wódkowski, aspirant z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie Jerzy Ossoliński,  rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie Rafał Śliż, fizjoterapeuta dr Grzegorz Magoń, dr Justyna Mazur-Samela z Ośrodka Chirurgii Oka prof. Zagórskiego oraz członkini Zarządu Klubu Seniora PTTK w Rzeszowie Danuta Wojnar-Płaza.

Szczegóły na STRONIE INTERNETOWEJ

 

Skip to content