eduPortal – nowoczesna platforma edukacyjna w PWSW

14 stycznia 2021

Już w lutym 2021 r. w PWSW

rusza nowoczesna Platforma edukacyjna

eduPortal 

 

 

eduPortal – nowoczesna platforma edukacyjna w PWSW

Platforma jest kompleksowym systemem informatycznym edukacji akademickiej, pozwalającym studentom na naukę zdalną w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Posiada nowoczesny interfejs dostępny z komputera, tabletu i smartfona.

 

Natomiast nauczyciele akademiccy  mają dzięki niemu zapewnioną wygodę i bezpieczeństwo prowadzenia zajęć oraz sesji egzaminacyjnych online. Mogą swobodnie tworzyć i udostępniać materiały w formie synchronicznej i asynchronicznej, np. nagranych wykładów, czy repozytorium materiałów dodatkowych.

 

Łatwość obsługi
Wszystko, co potrzebujesz, aby korzystać z systemu to przeglądarka internetowa. System działa na komputerach użytkowników w oparciu o przeglądarkę WWW (z wykorzystaniem standardów HTML, JavaScript, CSS). Oznacza to, że dostęp do platformy e-learning jest możliwy za pośrednictwem popularnych przeglądarek np. Internet Explorer, Opera, Firefox, Safari na standardowych ustawieniach.
System posiada nowoczesny/skalowalny interfejs użytkownika, który nie sprawie trudności w obsłudze nawet użytkownikom, którzy nie są biegli w obsłudze komputera. System pozwala włączyć wersję interfejsu o wysokim kontraście dla słabiej widzących użytkowników oraz zmianę rozmiaru czcionki przez użytkownika.

 

Nowoczesne i sprawdzone technologie
System jest przygotowany w oparciu o najnowsze technologie firmy Microsoft. Jest przygotowany na import szkoleń elektronicznych dowolnego dostawcy (obsługa standardu SCORM). System jest wielojęzyczny (w standardzie obecnie wspieramy 2 języki). System obsługuje sprawdzone mechanizmy autentykacji i bezpieczeństwa (https, SSL).

 

Od 14 stycznia 2021 r. trwają szkolenia z zakresu obsługi platformy dla Administratorów uczelni oraz przedstawicieli Kadry dydaktycznej.
W dniach 27, 28, 29 stycznia 2021 r. odbędą się 1,5 godzinne szkolenia dla 6 grup studentów z zakresu obsługi platformy eduPortal

 

Wdrożenie Platformy edukacyjnej eduPortal jest realizowane w ramach projektu „Kształcenie praktyczne kadr dla gospodarki regionu w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu”
z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Priorytet III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju,  Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych i współfinansowanego jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
eduPortal – nowoczesna platforma edukacyjna w PWSW

 

Logo PWSW