Dzień Otwarty w Instytucie Nauk Społecznych i Ochrony Zdrowia

14 kwietnia 2022

Szczęśliwie, choć powoli wychodzimy z pandemicznego marazmu, który utrudniał lub uniemożliwiał zorganizowanie wszystkiego, co sobie wymarzyliśmy. Wiosna za progiem, a w naszych… progach znów goście, gwarno, tłoczno i wesoło, a to za sprawą szeroko otwartych dla młodzieży drzwi (w ramach Dnia Otwartego), która odwiedziła uczelnię 13 kwietnia, by skorzystać z atrakcji przygotowanych przez pracowników i studentów Instytutu Nauk Społecznych i Ochrony Zdrowia.


Czego tu nie było? Na to pytanie chyba łatwiej byłoby odpowiedzieć, ale zbyt wiele umknęłoby godnej wydarzeniu uwadze. Pod czujnym okiem Dyrektora Instytutu Nauk Społecznych i Ochrony Zdrowia dr. hab. Marka Delonga, prof. PWSW oraz kierowników zakładów: dr Edyty Guty, prof. PWSW (pielęgniarstwo), dr Agnieszki Pieniążek (stosunki międzynarodowe i transgraniczne), dr. Andrzeja Kaweckiego (bezpieczeństwo transgraniczne) przemyska młodzież mogła zobaczyć i doświadczyć niezwykłych rzeczy. Strzelanie z broni, rozwiązywanie zagadki kryminalnej, ćwiczenia z samoobrony, ale też praktyczne warsztaty z użyciem AED, opatrywanie ran, anatomia „na żywo”… Nie zabrakło tematów „na czasie”, jak m.in. walka z fake news’ami, teorie spiskowe. Ciekawym punktem programu była inscenizacja „Aktywny terrorysta” przygotowana przez specjalistów kierunków bezpieczeństwo transgraniczne i pielęgniarstwo.

Spotkania w murach uczelni to nie tylko okazja do zaprezentowania jej oferty dydaktycznej, bo tę można znaleźć na naszych stronach internetowych, w broszurach, ulotkach, informatorze itp. Ciekawsze i inspirujące jest doświadczenie tego, z czym na co dzień obcują nasi studenci, czyli praktykowanie na profesjonalnym, nowoczesnym sprzęcie. Wszystkie sale i pracownie w nowo wyremontowanym Kolegium Wschodnim zostały udostępnione młodzieży, w tym Centrum Symulacji Medycznej (zob. TUTAJ) oraz strzelnica (zob. TUTAJ).

Program Dnia Otwartego urozmaicony został obecnością oraz pokazami Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej (36 Batalion Lekkiej Piechoty) oraz kół strzeleckich (ZP LOK Przemyśl).

Przed nami kolejne spotkanie w ramach Dnia Otwartego, tym razem zapraszamy do Instytutu Humanistyczno-Artystycznego na „niezłą sztukę” – 25 kwietnia, w Kolegium Technicznym, szczegóły znaleźć można TUTAJ. Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

Tekst: Ewelina Kasperska
Zdjęcia: Oksana Pikula

Logo PWSW