Dr Robert Oliwa autorem publikacji „Projekt i implementacja wirtualnego środowiska nauczania języków obcych w grupach dorosłych”

18 września 2020

Miło nam poinformować o publikacja książki dra Roberta Oliwy, pracownika PWSW w Przemyślu, pt. Projekt i implementacja wirtualnego środowiska nauczania języków obcych w grupach dorosłych. Publikacja została w całości sfinansowana przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu.

Dr Robert Oliwa jest nauczycielem, trenerem i badaczem, którego obszary zainteresowań naukowych i zawodowych obejmują zintegrowane nauczanie przedmiotowo-językowe, dydaktykę nauczania języków obcych, język angielski specjalistyczny, nauczanie i tłumaczenia wspomagane komputerowo.

 

Streszczenie książki:

Wszechobecny postęp technologii informacyjnych doprowadził do pojawienia się całkowicie nowych środowisk, w których zachodzi interakcja między użytkownikami. Środki komunikacji, środowiska, gdzie odbywa się nauka i metody podnoszenia kompetencji uczniów, zmieniły się zarówno w środowisku szkolnym, akademickim, jak i zawodowym. Książka ma na celu zbadanie, czy wprowadzenie wirtualnego środowiska nauczania do nauki języka obcego w klasie szkolnej wpłynie na umiejętności produktywne, receptywne i kompetencje gramatyczne uczniów. Jednak to, co było rozumiane jako badania lokalne w określonym środowisku, stało się nową i globalną rzeczywistością, ponieważ pandemia ma wpływ na wszystkie aspekty edukacji.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją.

 

 

Logo PWSW