Jak uczyć się zdalnie? – Szkolenia dla studentów

19 października 2020

Szanowni Studenci PWSW w Przemyślu,

 

nowy rok akademicki, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w Polsce, przyniósł kształcenie w trybie hybrydowym lub zdalnym. PWSW w Przemyślu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów i w celu ułatwienia nauki w trybie zdalnym zamieszcza poniżej kursy na temat wykorzystania narzędzi cyfrowych do nauki w trybie zdalnym.

 

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą ofertą.

 

https://education.microsoft.com/pl-pl/course/a7acf366/overview

 

 

Microsoft Teams – zaczynamy

education.microsoft.com

Kurs zawiera wprowadzenie do aplikacji Microsoft Teams, przygotowany jest na podstawie materiału zebranego podczas Webinarium przeprowadzonego przez Artura Rudnickiego – konsultanta Microsoft dla Edukacji, z-cy dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu.

https://education.microsoft.com/pl-pl/course/33c55451/overview

 

Microsoft Teams Kurs 1: Wszystko o Teams (szkolenie prowadzone przez trenera)

education.microsoft.com

Kurs Wszystko o Teams daje nauczycielom podstawową wiedzę o Teams, przygotowuje ich do współpracy z innymi użytkownikami oraz pokazuje możliwości tego narzędzia do celów szkoleniowych. W zestawach Trenera oraz Uczestników znajdziesz wszystkie potrzebne materiały do sprawnego przeprowadzenia szkolenia zespołowego dla nauczycieli. Wystarczy, że dasz z siebie 100% podczas prezentacji (wiemy, że zawsze można na Ciebie liczyć). Planowanie oraz organizację zostaw nam.

https://education.microsoft.com/pl-pl/course/5c25b867/overview

 

Microsoft Teams Kurs 2: Dzielmy się (szkolenie prowadzone przez trenera)

education.microsoft.com

Kurs Dzielmy się skupia się szczególnie na komunikacji nauczyciel-nauczyciel oraz współpracy w Teams jako podstawie do wykorzystywania tych samych funkcji w pracy z uczniami. W zestawach Trenera oraz Uczestników znajdziesz wszystkie potrzebne materiały do sprawnego przeprowadzenia szkolenia zespołowego dla nauczycieli. Wystarczy, że dasz z siebie 100% podczas prezentacji (wiemy, że zawsze można na Ciebie liczyć). Planowanie oraz organizację zostaw nam.

https://education.microsoft.com/pl-pl/course/b085b46d/overview

 

Microsoft Teams Kurs 3: Praca z uczniami (szkolenie prowadzone przez trenera)

education.microsoft.com

Kurs Praca z uczniami skupia się w szczególności na komunikacji nauczyciel-uczeń oraz organizacji poleceń w Teams. W zestawach Trenera oraz Uczestników znajdziesz wszystkie potrzebne materiały do sprawnego przeprowadzenia szkolenia zespołowego dla nauczycieli. Wystarczy, że dasz z siebie 100% podczas prezentacji (wiemy, że zawsze można na Ciebie liczyć). Planowanie oraz organizację zostaw nam.

 

Pozostałe kursy:

 

https://education.microsoft.com/pl-pl/courses

 

Microsoft Educator Centre

education.microsoft.com

https://ewangelista.it/teams/

 

Edukacja zdalna z Microsoft Teams (bezpłatny kurs) – ewangelista.IT

ewangelista.it

Jeśli chcesz poznać rozwiązania Microsoft (w tym głównie Microsoft Teams) pomagające w edukacji zdalnej w szkole lub na uczelni, to ten kurs będzie dla Ciebie idealny. Jest on całkowicie bezpłatny i możesz się nim dzielić z kim tylko zechcesz (również z Uczniami i Rodzicami – jest dla nich osobna sekcja). Będę wdzięczny również za podzielenie […]

 

 

Z pozdrowieniami dla wszystkich studentów PWSW w Przemyślu

dr Robert Oliwa

Prorektor właściwy ds. studenckich

 

Logo PWSW