II Dzień Socjologii w PWSW już za nami

9 kwietnia 2018

W dniu 9 kwietnia 2018 roku Instytut Socjologii PWSW zorganizował dla maturzystów ,,Dzień Socjologii” – hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Socjologii była problematyka profilaktyki i resocjalizacji społecznej. Zgromadzonych w Auli PWSW uczniów i nauczycieli szkół średnich powitał Dyrektor Instytutu, dr hab. Prof. PWSW Maciej Gitling. Następnie studenci socjologii opowiedzieli o nauce i oferowanych specjalnościach na tym kierunku, a temat poszerzył dr Marek Motyka w prelekcji pt. ,,Rola socjologii  w definiowaniu problemów społecznych’’. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła prelekcja prof. Mariana Niezgody pt. ,,Nowe Media’’, podczas której profesor odnosił się m.in. także do doświadczeń i zwyczajów licznie zgromadzonych na sali użytkowników Facebooka.

Pierwszą część spotkania zakończyło wystąpienie przedstawiciela Stowarzyszenia Animatorów Trzeźwości z prelekcją pt. ,, Tam i stamtąd – czyli alkohol w moim życiu’’. Była to dla młodzieży przestroga, poparta licznymi przykładami tego, jak dochodzi do uzależnienia od alkoholu i trudności wyjścia z nałogu.

W dalszej części programu uczniowie mieli okazję brać udział w warsztatach prowadzonych w salach Instytutu Socjologii oraz licznych konkursach w plenerze, z atrakcyjnymi nagrodami. A żeby nikomu nie zabrakło sił, zwłaszcza podczas zawodów w przeciąganiu liny, dla wzmocnienia serwowano smaczną wojskową grochówkę.

 

Tomasz Bielański

 

fot. Tomasz Bielański, Japa Bowling Club

Logo PWSW